Závacký na halových Majstrovstvách Európy napokon 13-ty

  • Napísal: Braňo Droščák

Göteborg 02.03.2013

Vynikajúci výsledok dosiahol náš šprintér Adam Závacký (tréner Kristián Cupák) na halových Majstrovstvách Európy 2013. Reprezentant SR a Slávie Slovenská Technická Univerzita postúpil na halové Majstrovstvá Európy do Göteborgu víťazstvom na domácom halovom šampionáte v behu na 60m časom 6,71s. Tento čas Adama nielenže nominoval na „Európu", ale znamenal zároveň rekord oddielu a slovenský výkon roka.

 

Účasť na 32. halových ME vo Švédsku znamenala pre Adama prvú skúsenosť z vrcholným podujatím. O to viac sme mu všetci v oddiele a na Slovensku držali palce a spolu s trénerom Cupákom sledovali ako sa mu prvý štart vydarí. Napokon to dopadlo veľmi úspešne. Adam v piatkovom rozbehu potvrdil svoju formu a s časom 6,76s postúpil zo 16.miesta do semifinále. Tesne za ním ostal aj taký favorit akým je aktuálny držiteľ európskeho rekordu brit Dwain Chambers. Semifinále bolo na programe v sobotu 2.3.2013. Adam naň nastupoval s odhodlaním zlepšiť výkon z rozbehov a získať skalp ďalších veľkých šprintérov. Napokon sa mu to podarilo a časom 6,75s obsadil skvelé 13.miesto. Gratulujeme!

 

Adam svojimi výkonmi na európskom šampionáte potešil nielen svojho trénera a náš oddiel, ale aj množstvo slovenských fanúšikov, ktorí mohli vidieť slovenského šprintéra v semifinále halových ME po dlhých 34 rokoch. Adam ďakujeme!