Marek Jankovič je majstrom Slovenska!

• Napísal: Peter Kováč

Náš junior nedal súperom šancu a z majstrovstiev Slovenska v behu na 10 000m si odnáša zaslúžené zlato. Výborným výkonom okrem toho pomohol mužskému oddielu v Atletickej lige.

Marek Jankovič je juniorským majstrom Slovenska! Náš atlét uspel 8. mája v Kysuckom Novom Meste v dráhovom behu na 10 000 metrov a s prehľadom si dobehol pre zlatú medailu.

Jankovič zvládol 25 kôl za úctyhodných 34 minút a 35 sekúnd a druhému najrýchlejšiemu juniorovi Pavlovi Filandovi ušiel takmer o minútu. Marek, ktorý je vekom stále ešte tínedžer, by sa svojím výkonom nestratil ani medzi mužmi, kde by vybojoval výbornú siedmu priečku.

Zisk zlatej medaily znamená pre náš oddiel hneď dvojnásobnú radosť. Republikový šampionát v behu na 10 000m bol totiž na diaľku aj súčasťou Atletickej ligy, ktorej 1. kolo sa konalo deň pred ním v Banskej Bystrici. Tu sme síce na základe bodov obsadili štvrtú priečku, vďaka Marekovi sa nám ju však podarilo vylepšiť.

Náš junior totiž obohatil bodový prídel oddielu o osem bodov a v celkovom hodnotení seriálu sme sa vďaka tomu posunuli o stupienok vyššie. Do 2. kola Atletickej ligy, ktoré je na programe 11. júna v Nitre, tak pôjdu naši muži z bronzovej pozície. Nebyť Mareka, boli by štvrtí.