Súhrn druhého dňa halových majstrovstiev Slovenska v atletike.

  • Napísal: Andrej Sárközi

Druhý deň halových MSR je za nami a my máme veľkú radosť zo zlatej medaily v šprinte na 200m. Talentovaný Jakub Matúš získal najcennejší kov vo finále s prehľadom, a v rozbehoch uvoľneným behom dosiahol druhý najrýchlejší čas 22,95s. Jakub vo finále naplnil predpoklady a pre zlato si zabehol sezónnym maximom 21,68 sekundy! Mrzela neúčasť rekordéra Jána Volka kvôli menším zdravotným problémom. Nebyť týchto komplikácií, určite sme mohli sledovať finále bok po boku so zatajeným dychom. Samozrejme Jakubovi Matúšovi gratulujeme k titulu a veríme v jeho pokračovanie na ME v Belehrade. Zoznam mien, ktoré splnili limity na tieto halové ME, sa rozšíril na desať členov, keď v trojskoku na centimeter presne splnil limit 16,40m Tomáš Veszelka. 
V behu na 200m sme mali pomerne rozšírené zastúpenie šprintérov. Na 6. mieste sa umiestnil Jakub Polák, ktorý zažíva žiaľ menšiu krízu a určite ani dnes mu výkon 23,80s. radosť nepriniesol. Jeho tréningový kolega Tomislav Čáni dokázal zabehnúť sezónne maximum 24,31 sekundy. Posledné priečky obsadili Richard BúčiRichard Pazmány a Benjamín Erban.

U žien v disciplíne na 200m sme mali len jednu pretekárku. Bola ňou Noémi Mészarosová, ktorá ale dnes zabehla ,,season best" časom 28,26s. Vo finále sa opakovalo poradie tak, ako tomu bolo včera v najkratšom šprinte. Prvé miesto obhájila Alex Bezeková - 24,20s., keď Ivetu Putalovú predbehla len o 15 stotín. Tretie miesto a bronz získala Mária Šimlovičová. 

Vo vytrvalostných disciplínach sme videli bojovať Mateja Fedáka a Petra Kováča, ktorí sa umiestnili v behu na 3 000m na 9. respektíve 11. priečke. 

Dnes sme vkladali veľkú nádej do štafiet na 4x400m, kde sme ako každý rok mohli ašpirovať na naozaj slušný výsledok a umiestnenie. Nevieme, čo bolo príčinou nenastúpenia našich pretekárov v takom zložení, v akom sa prvýkrát plánovalo, no sme sklamaní a musíme priznať, že takýto prístup nám nie je ľahostajný. Keďže ženská štafeta na štart nenastúpila, všetky nádeje sme vkladali na našu mužskú štafetu v zložení Pazmány, Kováč, Martinec, Pavelka. Ako sme mohli v priebehu štafety vidieť, žiadne veľké prekvapenie sa nestalo a Slávisti STU pod vedením nášho najskúsenejšieho Adriána Pavelku obsadili štvrtú priečku. Žiaľ, zo štyroch družstiev v tejto štafete, takže posledné miesto. Samozrejme, našim pretekárom patrí veľké uznanie za nastúpenie do tejto štafety!
Poprosili sme aj o vyjadrenie kapitána nášich pretekárov Adriána Pavelku k tohtoročným halovým majstrovstvám Slovenska: ,,Bez komentára." znela prvá reakcia, no po chvíľke odmlčania sa bol o čosi zhovorčivejší a dodal aspoň pár slov v spojitosti s mužskou štafetou STU: ,,Som hrdý na Petra Kováča, na jeho bojovnosť a ochotu pomôcť štafete na 4x400m v čase, keď to potrebovala. Jeho humor pri rozcvičke je tak jedinečný, že dodal silu každému z nás! A treba tu ešte jednoznačne spomenúť, že do štafety nastúpil a odbehol ju len po približne 27 minútách po dobehu 3 000m. Je príkladom pre mladších kolegov a už teraz sa teším na ďalšiu štafetu s ním." 

Z Adriánovej prvej reakcie, ktorú však mali na jazyku viacerí atléti a tréneri či organizároti STU, si môžeme len domyslieť atmosféru, až na pár výnimiek dosiahnuté úspechy a úroveň halových MSR v tomto roku.
Počas posledných dvoch dní sme sa pokúsili vyzdvihnúť tie najhodnotnejšie momenty a výkony zverencov Slávie STU Bratislava. Na tohtoročných halových majstrovstiev Slovenska mužov a žien, sme získali zlato, striebro aj bronz. Našim pretekárom ďakujeme za prejavenú snahu, talent a drinu, ktorú nakoniec dokázali pretaviť do nových osobných rekordov, medailí a hlavne do napredovania samých seba. 

Tak ako tomu bolo včera, aj dnes sme narýchlo museli použiť ako zdroj titulnej fotografie sociálnu sieť. Odporúčame taktiež navštíviť oficiálnu FB stránku Jakuba Matúša, kde sa aj táto fotografia nachádza a jeho úprimné a milé vyjadrenie k titulu majstra Slovenska, tréningovej skupine či o svojich tréneroch, alebo aj o jeho najkrajších atletických chvíľach. Ešte raz ďakujeme. Súhrn