Halové MSR staršieho žiactva - Beladičov zlatý hattrick a národný rekord! Slávia STU Bratislava so siedmimi medailami.

• Napísal: Andrej Sárközi

Na halových majstrovstvách Slovenska staršieho žiactva sa stala najúspešnejším oddielom Slávia STU Bratislava! Týmito slovami začínal článok Slovenský atletický zväz, po víkendovom úspechu našich mladých nádejí. A my len doplníme, že ani sama história si nepamätá, kedy bolo naše staršie žiactvo takto úspešné a porazilo oddiely ako napríklad ŠK ŠOG NItra, či KĽŠ Kryha Bratislava.

Naši pretekári z Mladej Gardy mali bilanciu 4 zlaté, 2 strieborné a 1 bronzová medaila. Veľkolepé víkendové predstavenie Samuela Beladiča trochu zatienil ešte heroickejším galapredstavením Ján Volko na halových majstrovstvách Európy v Belehrade, kde vybojoval neuveriteľným výkonom v šprinte na 60m striebornú medailu, a dovolíme si povedať, že týmto dostal atletický svet na Slovensku do úplnej eufórie. No do eufórie nás prievidol v sobotu aj Samuel Beladič, keď dokázal vymazať šestnásť rokov starý národný rekord na 60m, získať zlatý hattrick a zabehnúť si štyri osobné rekordy.
Už v rozbehoch si Samuel odbehol po najlepší čas sezóny 7,35s., ktorý bol zároveň v rozbehoch nájrýchlejší, a tak do finále postupoval z prvého miesta. Vo finále sme niektorí nemohli uveriť vlastným očiam, aký ťah zverenec trénera Mareka Korbu nadobudol, až sa na svetelnej tabuli zobrazili čísla ukazujúce národný rekord staršieho žiactva na 60m, prekonaný o dve stotiny sekundy - 7,27s.
Keďže vieme o výborných schopnostiach organizátorov zostavujúcich časový rozpis, hneď o 15 minút nasledoval beh na 300m. V tejto disciplíne bol veľký boj medzi Samuelom a Štefanom Bellusom, ktorý bol odpočinutý a pevne rozhodnutý ísť si pre víťazstvo. Pretekár trénera Adriána Pavelku väčšinu trate viedol, no v Samuelových nohách sa ešte dokázala nazberiať energia navyše a aj v tejto disciplíne zvíťazil. Naozaj kvitujeme oboch pretekárov, keďže sa dokázali navzájom ,,nakopnúť " a získať zlato a striebro pre STU a hlavne si aj zabehnúť nové osobné rekordy. T.j. 37,98s. respektíve 38,33s.
Beh na 150m opäť ovládli títo dvaja mladíci z nášho oddielu. A obaja opäť s novými ,,personal best". Samuel si tentokrát už odpočinutý šiel suverénne za víťazstvom a v čase 17,68s. nadobudol už tretí titul majstra Slovenska. Štefan Bellus zas výkonom 18,22s. získal druhú medailu z majstrovstiev Slovenska starších žiakov, keď tentokrát bronz zahviezdil na jeho krku.

Samuel Beladič nám poskytol vyjadrenie k svojim dosiahnutým úspechom: ,,Veľmi som si prial vyhrať zlatú medailu v najkratšom šprinte, aj keď som vedel, že len najmenšia chyba ma môže stáť tento najvyšší stupienok. Vôbec som nečakal, že zabehnem slovenský rekord. Po finále behu na 60m som bol pozitívne naladený a nebol som v strese. No 300m bol asi najväčší boj, pretože som si uvedomoval, že tam mám silného súpera. V mojej poslednej disciplíne, v behu na 150m som vedel, že ak nič nepokazím a pôjdem si svoj beh, tak vyhrám." Veľmi nás teší takéto pozitívne naladenie pretekára a samozrejme Samuelovi aj Štefanovi Bellusovi gratulujeme!

Na stupňoch víťazov stáli najčastejšie atléti Slávie STU Bratislava! To nám potvrdzovali pretekári v šprintoch, ale aj Ela Potocká z VILI Teamu. Jej výkon 161cm v skoku do výšky rozjasal snáď každého, na čele s jej trénerom Vilamom Lendelom. Naozaj solídnym výkonom si Ela zaslúžila uznanie, ale aj gratulácie od ostatných pretekárov a trénerov, a tak zlatá medaila, titul majstra Slovenska jej patrí zaslúžene.
Pretekár šéftrénera behov Tomáša Benka, Peter Drobný, získal senzačné striebro vo veľmi náročnej a najkratšej disciplíne na stredne dlhé trate - 800m. Jeho taktický beh počas celej disciplíny bol naozaj výborný a svoju druhú pozíciu si s prehľadom ustrážil, za čo si domov odniesol titul vicemajstra Slovenska.

Emócie gradovali, radosť a jasot ovládli hrdlá našich trénerov a tlak v (detskom) šampanskom stúpal. Nakoniec oslavné bublinky skončili na pretekároch, stojacich na stupňov víťazov nevynímajúc trénerov.
Slávia STU Bratislava zažila naozaj krásny víkend plný víťazstiev, medailí a osláv svojich atlétov. No a slovenská atletika sa zas posunula o pár stupienkov vyššie v európskej konkurencií krajín vďaka Jánovi Volkovi, ktorého dávame za príklad a vzor našim pretekárom v zmysle, že všetko sa dá, treba chcieť, pracovať na sebe a veriť svojim trénerom, ktorí vo vás už TERAZ vidia šampiónov.