V Košiciach s chladným a veterným počasím. Potešili víťazstvá Matúša a Keszeghovej!

• Napísal: Andrej Sárközi

Na prvom kole Atletickej ligy v ďalekých Košiciach vládol chlad, zima a vietor. V týchto podmienkach chýbala takmer kompletná slovenská atletická špička, no zopár solidných výkonov sa predsa len našlo.

Víťazstvá na 100m a 200m pre Matúša!

Hneď v úvode môžeme spomenúť šprintéra vo farbách Slávie STU Bratislava Jakuba Matúša. Ten na východné Slovensko pricestoval s víťaznou náladou a predovšetkým chuťou reprezentovať náš oddiel. Výkonom 10,85s. do protivetra -1,2 m/s si zabezpečil víťazstvo a plný počet bodov v najkratšom šprinte.
Beh na 200m ovládol opäť člen projektu Stars for Stars. Jakubovi tentokrát prial vietor až priveľmi, no prvé miesto časom 21,73s. jednoznačne chválime a gratulujeme!

Jakub naštartoval svojimi výkonmi náš oddiel na víťaznú vlnu. A hneď sa chytilo niekoľko ďalších našich pretekárov.

V disciplíne nazývanej aj ,,hladká štvrťka" uspela novým sezónnym maximom pretekárka trénera Adriána Pavelku, Miriam Cidoríková. Tá si vybojovala tretie miesto časom 1:00:64s., a tak len vyzdvihujeme ich spoločnú prácu, ktorá sa na tvrdých a ukážkových tréningoch vypláca.
V nie veľmi silnej konkurencii pretekárok dôstojne obstála Noémi Mészarosová a na stupienku víťazov stála na bronzovom 3. mieste, ktoré jej zabezpečil čas 2:29,20s. a zisk 8 bodov.

Tretími miestami sme ani zďaleka neskončili. Prišla na rad trochu rytmickejšia disciplína 400m prekážok, a Sergej Borodin nám po roku ukázal, že to stále vie na výbornú! Veľmi cenný a spoľahlivý výkon podal rodák z Ukrajiny, keď výkonom 56:37s. porazil väčšinu pretekárov a udržal si tretiu pozíciu.

Keszeghová s prvým miestom na 1 500m a novým osobným rekordom.

Lucia Keszeghová reprezentovala náš atletický oddiel vo vytrvalostnej disciplíne 1 500 metrov a hneď s vynikajúcim zlatým osobným rekordom! Časom 4:47,65s. dobehla suverénne do cieľa ako prvá a získala plný počet 11 bodov pre ženské družstvo.

Pri tejto disciplíne ešte chvíľu zostaneme. Sezónne maximum si vybojoval Peter Kováč, a keby len sezónne maximum! Skvelé tretie miesto a výkon pod hranicu štyroch minút, resp. 3:59:70s. odbehol náš pretekár a bronzová pozícia patrila právom len Petrovi.

Bartlomiej Perucki a jeho skvelé dve tretie miesta!

Bartlomiej sa v Košiciach postaral o ,,bronzové double", keď na diaľke skočil výkon hodný minimálne potlesku od publika. 672 centimetrov stačilo na tretí najlepší výkon. Tretie miesto vybojoval aj v skoku do výšky, aj keď magická hranica 200cm nebola prekonaná, výška 195cm je taktiež veľmi hodnotný výsledok.

Dve mužské štafety STU na 4x400m sme mohli vidieť v Košiciach bojovať o tie najvyššie priečky. Nakoniec štafeta ,,STU A" skončila na 4. mieste v zložení Borodin, Martinec, Pavelka, Polák časom 3:32:70s. Štafeta ,,STU B" v zoskupení Cidorík, Čáni, Jurčák, Kováč vybojovala piatu pozíciu.
Ženská ,,štvrťkárska" štafeta získala ďalšie skúsenosti do budúcnosti tretím miestom! Zloženie Babiczová, Cidoríková, Matejíčková, Mészarosová zabehli čas 4:08:14s.

Na záver všetkým pretekárom a ich trénerom ďakujeme za účasť a predvedené fantastické výsledky! Teší nás veľký záujem o štafety, kde sme nazbierali slušný počet bodov ako aj na celom prvom kole Ateltickej ligy. Gratulujeme!
A už onedlho sa môžete tešiť na článok z 2. kola, ktorého sme sa zúčastnili na domácom atletickom štadióne Mladá Garda.