Slávia STU Bratislava celkovo s piatimi medialami na MSR mužov a žien v Trnave

• Napísal: Andrej Sárközi

Na 71. majstrovstvách Slovenska mužov a žien v Trnave siahali naši pretekári na medailové umiestnenia dovedna päťkrát. Atléti Slovenskej technickej univerzity v Bratislave si z atletického štadióna Antona Hajmássyho odniesli dve striebra, trikrát sa umiestnili na bronzovej pozícii a až štyri razy im, žiaľ, mediala o vlások ušla a museli sa uspokojiť so štvrtými miestami.

Na zrekonštruovanom mestskom atletickom štadióne s modrým tartanovým povrchom obsadili najhodnotnejšie pozície Simonka Butkovská vo výške a Karin Svrčková v behu na 400m prekážok. Obe získali strieborné medaily výkonmi 165cm v skoku do výšky pre Simonku a 01:06,10 na ,,štvrťke” prekážok pre Karin. V tejto rytmickej disciplíne sa umiestnila na treťom mieste Lucia Matejíčková, ktorá dobehla do cieľa hneď za úspešnejšou Karin Svrčkovou.
Bronz patrí aj pretekárovi Petrovi Kováčovi, ktorý skvelým finišom sťa na prvom kole AL v Košiciach obehol pretekárov a vybojoval si solídne umiestnenie tentokrát na slovenskom šampionáte výkonom 03:58,22. Úspešné zloženie mužskej štafety na 4x400m z kôl atletickej ligy bolo na štarte aj v Trnave. Maroš Lúža, Matúš Babulík, Matej Cidorík a Adrián Pavelka získali tretiu bronzovú medailu pre náš atletický oddiel časom 03:25,40.
Na hladkej štyristovke postúpil poľahky do finále Adrián Pavelka. Medailu sa mu síce získať nepodarilo, ale svojím finálovým behom len potvrdil svoje tohtosezónne zlepšenie a zabehol si svoj 3. najhodnotnejší čas na 400m - 49,61. Ak sa znova obzrieme za disciplínou 400m prekážok, tentokrát zístíme, že sa na 4. mieste umiestnil pretekár STU Erik Martinec výkonom 56,77. Ďalšie štvrté miesto patrí Žofii Naňovej v behu na 800m - 02:16,86 a ženskej štafete na 4x400m v zložení Karolína Takáčová, Žofia Naňová, Karin Svrčková a Lucia Matejíčková.
Dve 5. miesta obsadil skvelý Šimon Šoka. Najprv v šprinte na 110m prekážok v čase 15,68 a v skoku do výšky skočil 190cm. V behu na 800m získal piate miesto aj Matúš Babulík.

Slávia STU Bratislava na tohtoročných majstrovstvách Slovenska na titul nesiahla. Všetkým našim pretekárom gratulujeme k úspechom a ďakujeme za reprezentovanie nášho atletického oddielu.