V 3. kole AL triumfy Lucii Keszeghovej a Martina Pokorného, Peter Kováč druhý na 5000m

• Napísal: Andrej Sárközi

Atletická liga pokračovala uprostred letných prázdnin 3. kolom v Dubnici nad Váhom. Naši pretekári cestovali na preteky v oklieštenej zostave, ale i napriek menšiemu zoskupeniu sa pokúsili o ďalšie napredovanie v ich športovej kariére počas týchto horúcich letných dní.

Najhodnotnejšie výsledky

O dokonalé víťazstvo sa postarala už tradične zverenkyňa trénera Jána Surgáča. Dvadsaťdvaročná Lucia Keszeghová suverénne ovládla disciplínu na 1500m novým osobným rekordom 04:38,11 a zvíťazila s dvojsekundovým náskokom od druhej domácej pretekárky. Za prvenstvo tak pomohla družstvu žien ziskom jedenástich bodov. O druhé sobotňajšie víťazstvo sa postaral Martin Pokorný v šprinte na 110m prekážok. Tam si počíňal naozaj suverénne a výkonom 14,68 dokázal jednoznačne zvíťaziť a získať zhodný počet bodov tentokrát pre družstvo mužov.

V behu na 1500m obsadil piate miesto a v behu na 5000m si vybojoval striebornú pozíciu náš patriot Peter Kováč. Ako jediný zástupca bratislavskej Slovenskej technickej univerzity v tejto dlhšej a náročnej vytrvalostnej disciplíne dosiahol čas 16:06,38 a víťazstvo mu, žiaľ, ušlo približne o niečo menej ako minútu.
Beh na 5000m absolvovala aj naša jediná ženská víťazka v tomto kole - Lucia Keszeghová. Tá bola taktiež jedinou zástupkyňou nášho oddielu v tomto behu a umiestnila sa na 5. mieste, no keďže boli pred ňou pretekárky mimo súťaž, jej výkon sa umiestnil na krásnej tretej prečke so ziskom ďalších ôsmich bodov.
Obe štafety AO STU na 4x100m sa umiestnili na 5. mieste a obe tak aj získali zhodne po 6 bodov pre svoje družstvá. Piata priečka patrí podobne aj Kristíne Martinusovej v trojskoku a zisk zhodného počtu bodov ako u našich štafiet.

Po troch kolách sa družstvo mužov Slávie STU Bratislava nachádza na piatej a družstvo žien na šiestej priečke. Štvrté kolo atletickej ligy sa uskutoční 18. augusta v Trnave na atletickom štadióne Antona Hajmássyho. Po základných štyroch kolách AL je naplánované finále spoločne s MSR družstiev 2. septembra opäť v Dubnici nad Váhom.

Poradie po 3. kole AL - muži: 1. AC Stavbár Nitra 20 (470,5), 2. ŠK ŠOG Nitra 19 (510,5), 3. Slávia UK Bratislava 15 (366), 4. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 12 (310,5), 5. Slávia STU Bratislava 8 (212), 6. Slávia TU Košice 7 (192,5), 7. AK Spartak Dubnica 2 (34).

Poradie po 3. kole AL - ženy: 1. ŠK ŠOG Nitra 19 (431,5), 2. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica 17 (444,5), 3. AK Spartak Dubnica 16 (385), 4. Slávia UK Bratislava 12 (286), 5. Tatran Spišská Nová Ves 8 (212), 6. Slávia STU Bratislava 8 (205), 7. Slávia ŠG Trenčín 4 (145).