História sa opakuje! Simonka Tichá získala striebro z medzinárodných pretekov mládeže v Jeruzaleme

  • Napísal: Andrej Sárközi

Keď v Taipei City na Taiwane získala pred dvoma rokmi Ninka Majdáková fantastický bronz v skoku do výšky, azda málokto si povedal, že podobný, ba až lepší výsledok ktosi dokáže zopakovať. S rovnakou radosťou ako vtedy, k nám aj tentokrát prišla ohromujúca správa priamo z hlavného mesta Izraela. 

SIMONKA TICHÁ

Nadanie prekonávať svoje vlastné limity. Tento rozhodujúci pojem doslovne platí vo VILI Teame. V tréningovej skupine trénera Viliama Lendela sa totiž podaril tento husársky kúsok už po druhýkrát. Za hradbami posvätného Starého Mesta ukázala svoje atletické vlohy mladá nádej STU - Simonka Tichá. Talentovaná pretekárka spod Tatier dokázala novým osobným rekordom 161cm v skoku do výšky vybojovať skvelú striebornú medailu. Simonka najprv v kvalifikácii bez väčších problémov skočila požadovaných 155cm a vo finále tak ukázala, aký veľký talent sa skrýva v slovenských športovcoch. 

Tohto roku bolo na medzinárodných pretekoch mládeže do 15 rokov zastúpených dovedna 29 krajín všetkých kontinentov. Podujatia sa zúčastnili atléti z celého sveta a svoje zastúpenie na stupňoch víťazov mala aj malebná krajina v srdci Európy - Slovensko, a to vďaka Simonke Tichej.

,,Simonka len potvrdila , že v našom klube máme viacero talentovaných a mladých atlétov, ktorí nás vedia potešiť svojim prístupom k tréningu a pretekom”, zhodnotil tréner Viliam Lendel. 
(AS)