Máme striebornú medailu z MSR v cezpoľnom behu!

• Napísal: Andrej Sárközi

Dudince - 17. november 2018, majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. Na štarte v kategórii míliarok sa nachádza aj naše želiezko v ohni - Žofia Naňová. Tohtoročná halová majsterka Slovenska na 800m. V mužskej kategórii míliarov je ďalší pretekár Slovenskej technickej univerzity, Matúš Babulík - akademický majster SR na 400m.

A po pár hodinách k nám dorazila fantastická správa. Žofia Naňová získala striebornú medailu! V tomto roku je to pre ňu druhá medaila z MSR (pozn. - prvú v roku 2018 z MSR získala na 800m v hale). Žofia sa umiestnila na ,,bedni" na druhom stupienku výkonom 14:27min. a len desať sekúnd jej chýbalo na celkové víťazstvo v tejto kategórii. Matúš Babulík absolvoval taktiež veľmi kvalitný pretek. V ťažkej konkurencii sa umiestnil na solídnom 9. mieste časom 13:06min

K týmto vynikajúcim výsledkom sa vyjadril aj predseda nášho oddielu, pán Zdenek Národa: ,,Krosový úspech je pre Žofiu tak trochu zadosťučinením, pretože medailové umiestnenia jej v hlavnej atletickej sezóne unikali len veľmi tesne. Vedenie atletického oddielu TJ Slávia STU Bratislava týmto obidvom pretekárom vyslovuje poďakovanie za vzornú reprezentáciu oddielu."

Žofii aj Matúšovi ešte raz gratulujeme k dosiahnutým úspechom!