Peter Kováč halovým majstrom Slovenska na 1500m i vicemajstrom na 3000m! Slávia STU Bratislava s ôsmimi medailami

• Napísal: Andrej Sárközi

Halový šampionát mužov a žien sa konal tradične v atletickej (vlastne i florbalovej) hale Elán. Naši pretekári resp. oddiel Slávia STU Bratislava získal spoločnými silami skvelých osem medailí! Z individuálnych disciplín či našich prvotriednych štafiet.

Dokázal to! Trvalo to dlho, ale on to nikdy nevzdal. Peter Kováč sa stal majstrom Slovenska! Postaral sa o najvýznamnejšie výkony nášho oddielu, keď si na 1500m odniesol titul majstra Slovenska výkonom 03:58,78. Peter v posledných kolách tejto disciplíny išiel vlastné sólo a nikoho pred seba nepustil. Dokázal zvíťaziť a získať bezkonkurenčne zlatú medailu. V behu na 3 kilometre dokonca ešte vybojoval čerešničku na torte v podobe striebra časom 08:37,36. Famózne!

Na 400m si v sobotnajšom rozbehu zaistil finálovú účasť Peter Lučanský. Ten zabehol v rozbehoch solídnych 50,85 a vo finále získal skvelú bronzovú medailu a svoj výkon zlepšil na 50,61. Peter bol súčasťou i našej famóznej štafety na 4x400m. Svoje sily spojili Martin Lapšanský, Matúš Babulík, Maroš Lúža a bronzový Peter Lučanský. Už pred štartom sme mnohí tipovali medailové umiestnenie pre našich nádejných atlétov a dočkali sme sa. Kvalitný a talentom nabitý výber najsilnejšieho atletického oddielu v Bratislave potrápil favorita na titul AC Stavbár Nitra. Po tuhom boji na atletickom ovále sme tak získali ďalšie famózne striebro!

Štafeta na 4x200m bola taktiež veľmi úspešná. Zloženie Kostolný, Ďurdina, Lúža a Antolík vybojovalo pódiové umiestnenie a na krky im boli zavesené bronzové medaily za výkon 01:33,72s.!

Nežnejšie pohlavie nášho oddielu získalo na halových majstrovstvách Slovenska dospelých tri medaile, ale i dve štvrté miesta. Zverenkyňa trénera Adriána Pavelku, Lucia Matejíčková, naplnila svoj veľký potenciál a získala hneď dve broznové medaily. Jednu sólovú v behu na 800m (pozn. red. 02:17,33) a jednu v štvrťkovej štafete spolu s tréningovou kolegyňou Mirkou Cidoríkovou, Veronikou Babiczovou a Žofiou Naňovou (04:07,55). Žofka bola mimochodom v behu na 800m hneď za Luckou z Aďo’s Group a jej čas bol horší len o dve stotinky sekundy (02:17,35)!

V skoku do výšky boli na štartovej listine hneď dve Simony. A obe z nášho oddielu a z tej istej tréningovej skupiny - VILI Team! Reč je o talentovanej Simonke Butkovskej a nádejnej Simonke Tichej. Prvá menovaná dokázala skočiť 169cm a týmto výkonom si aj zabezpečiť skvelé tretie miesto! Simonka Tichá sa umiestnila hneď za svojou tréningovou sparing-partnerkou so 165cm na 4. mieste.

V celkovej štatistike zo všetkých atletických oddielov na víkendových MSR dospelých sme na piatom mieste s medailovou bilanciou 1 zlatá - 2 strieborné - 5 bronzových. Všetky výsledky si už tradične môžete pozrieť na stránke SAZ v nasledujúcom odkaze https://statistika.atletika.sk/vysledky/969/0/2

Dôslednú tréningovú prípravu premenili naši pretekári v skvelé umiestnenia a predovšetkým na medailové ocenenia. Všetkým atlétom a trénerom srdečne gratulujeme!