Talentovaná dorastenka Simonka Tichá majsterkou Slovenska! Samuel Beladič hneď dvakrát na stupňoch víťazov

  • Napísal: Andrej Sárközi

Bratislavská hala Elán opäť hostila majstrovstvá Slovenska v atletike. Tentokrát kategóriu dorastencov a dorasteniek. Za atletický oddiel Slovenskej technickej univerzity hviezdila talentovaná výškarka Simonka Tichá, šprintér Samuel Beladič či zverenci trénera Tomáša Benka! 

Simonka Tichá - 1. miesto, skok do výšky.

O najväčší úspech dorasteneckého šampionátu sa postarala zverenkyňa trénera Viliama Lendela - Simonka Tichá. Ako jediná pretekárka bratislavskej Slávie STU totiž dokázala získať vysnívaný titul majstra Slovenska a poťaškať si fantastickú zlatú medailu! V skoku do výšky skočila 167cm, jej osobný rekord (pozn. red. 170cm) zatiaľ odolal. I keď ho skúšala prekonať o jeden centimetrík, latku sa jej bez spadnutia preskočiť nepodarilo. No táto čerešnička na torte by bola už skutočne priam neuveriteľná! 
Simonka je mnohými charakterizovaná ako mladá nádej slovenskej atletiky vychovaná našim oddielom a predovšetkým jej špičkovým trénerom - Viliamom Lendelom. 

(Na fotografii tréner Viliam Lendel a jeho zverenkyňa Simonka Tichá.)

Samuel Beladič - 2. miesto, 60m / 3. miesto, 200m.

Pravdepodobne najrýchlejším šprintérom nášho oddielu je v súčastnosti Samuel Beladič, pretekár trénera Mareka Korbu. Samuelovi sa na dorasteneckom šampionáte skutočne darilo. Dve medaily, dva stupne víťazov, dva solídne časy! V najkratšom halovom šprinte sa Samuel v treťom rozbehu prebojoval do finále s časom 7,30 a ,,malým q”. V nabitom finále tento čas ešte zlepšil na 7,27 a stal sa vicemajstrom Slovenskej republiky v dorasteneckej kategórii na 60m. Na krk mu tak prezident Slovenského atletického zväzu zavesil skvelú striebornú medailu.
Samuel pokračoval aj na 200m. V prvom, favoritmi obsadenom behu, finišoval na treťom mieste výkonom 23,26 a dokonca s lepšou štartovou reakciou (0,153s.) ako na 60m (0,154s.). Samuel si tak spoločne s trénerom Marekom Korbom odniesli z majstrovstiev Slovenska dorastu slušnú výslužku v podobe dvoch medailí - striebra a bronzu.

(Na fotografii Samuel Beladič (vpravo) v behu na 200m na ME U18 - Györ. Foto: Pavol Uhrin)

Peter Drobný a Eliška Klepková - 3. miesta, 800m a 3000m.

Tešiť sa mohla aj skupina trénera Tomáša Benka. Dokonca hneď dvakrát! Peter Drobný totiž v prvom behu na 800m a v dráhe číslo štyri získal skvelý bronz výkonom 02:06,70. A Eliška Klepková finišovala v behu na 3000m tretia za 11:03,35! 

N. Majdákovej chýbalo málo! 

Zálusk na medailu mala určite i Ninka Majdáková. V skoku do výšky sa to dokonca mohlo stať realitou. Bohužiaľ, kombinácia výšky a šprintu na 60m v rovnakom čase nebola pre Ninku ideálna, keďže v čase prvého pokusu na 155cm bežala hladkú šesťdesiatku. To znamená, že jej prvý pokus bol neplatný a túto výšku skočila až na druhý pokus. To ju odsunulo až na štvrtú pozíciu. 

Všetkým pretekárom i trénerom gratulujeme k úspechom! Výsledky našich atlétov si môžete už tradične pozrieť v priloženom odkaze: https://statistika.atletika.sk/vysledky/972/0/2 .

(AS)