Atletická liga - po 2. kole družstvo mužov tretie, ženy zatiaľ na štvrtej pozícii

• Napísal: Andrej Sárközi

(Na fotografii Viktoriya Nikolenko na Memoriáli T. Babiaka v Bratislave, v 2. kole AL druhá na 800m)

Druhé kolo slovenskej atletickej ligy sa konalo v Dubnici nad Váhom. V letnom počasí sa našim pretekárom vcelku darilo, avšak väčšinu atlétov vysoké teploty vyčerpávali.

V tomto úmornom teple triumfovala na 3 000m prekážok Lucia Keszeghová. V rozhovore pre Slovenský atletický zväz Lucia spomenula nasledovné: ,,Beh nebol ideálny a teda nemôžem byť ani spokojná. Bolo teplo a keďže som vpredu bežala sama, nedokázala som sa potiahnuť. Za svojím cieľom som zaostala a vôbec mi to nevyšlo. Čakala som, že to v tomto počasí pôjde lepšie.”

V šprinte na 110m prekážok suverénne zvíťazil Čech Martin Pokorný. Podobne ako v minulom roku, tak aj v súčastnosti nemal v tejto disciplíne väčšiu konkurenciu a vo farbách Slovenskej technickej univerzity zvíťazil časom 14,59. V skoku do výšky mal náš oddiel taktiež skvelé výsledky. Na druhom mieste sa umiestnil Gergely Tóth, ktorý preskočil latku vo výške 190cm. Šimon Šoka sa ocitol na tretej pozícii, keď dokázal skočiť posledným pokusom 185cm.

V behu na 800m žien sa vsádzali všetky nádeje na našu skúsenú Viktoriyu Nikolenko. Ukrajinka v drese STU zabehla túto disciplínu za 2:11,57 a o vyše sekundy zaostala za prvou Češkou Kateřinou Hálovou z banskobystrickej Dukly. Druhé miesto si Viktoriya bez problémov udržala a pre ženské družstvo vybojovala deväť bodov. Anastasiya Cheremisna zvládla šprint na 100m prekážok za solídnych 14,20 a v silnej konkurencii žien sa umiestnila na treťom mieste. Tretí stupienok pre víťazov obsadila aj talentovaná Simonka Butkovská v skoku do výšky (165cm pozn. red.).

V druhom kole AL obsadilo naše družstvo mužov štvrté miesto a v celkovom hodnotení sme na príjemnej tretej pozícii. Ženské družstvo sa umiestnilo piate a v celkovom hodnotení ho nájdeme na štvrtom mieste. Všetkým pretekárom gratulujeme k výsledkom a tešíme sa na tretie kolo, ktoré sa uskutoční 17. augusta v Košiciach.

Muži - poradie v 2. kole: 1. AC Stavbár Nitra 177, 2. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 146,5, 3. ŠK ŠOG Nitra 132,5, 4. SLÁVIA STU BRATISLAVA 110,5, 5. Slávia UK Bratislava 71, 6. Slávia TU Košice 45,5, 7. AK Spartak Dubnica 35, poradie po 2 kolách: 1. AC Stavbár Nitra 14, 2. ŠK ŠOG Nitra 11, 3. SLÁVIA STU BRATISLAVA 9 (239,5), 4. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 9 (238,5), 5. Slávia UK Bratislava 7, 6. Slávia TU Košice 4, 7. AK Spartak Dubnica 1.

Ženy - poradie v 2. kole: 1. ŠK ŠOG Nitra 176, 2. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 118, 3. AK Spartak Dubnica 111, 4. Slávia UK Bratislava 93, 5. SLÁVIA STU BRATISLAVA 90, 6. Slávia ŠG Trenčín 61, 7. Slávia TU Košice 40, družstvo TJ Tatran Spišská Nová Ves nenastúpilo, poradie po 2 kolách: 1. ŠK ŠOG Nitra 16, 2. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 14, 3. AK Spartak Dubnica 11, 4. Slávia STU Bratislava 10, 5. Slávia UK Bratislava 9, 6. Slávia ŠG Trenčín 5 (94), 6. Slávia TU Košice 5 (93), družstvo TJ Tatran Spišská Nová Ves neklasifikované.